CFLA: Ar ES fondu līdzfinansējumu uzbūvē jaunu bērza saplākšņa ražotni Kuldīgā

Par ieceri, projekta sagatavošanu un īstenošanu: recepte, kā to paveikt ātri un efektīvi?

Andris Ramoliņš, uzņēmuma STIGA RM īpašnieks:

"Pirms iesniedzām pieteikumu ES fondu atbalstam, mēs jau bijām izlēmuši, ka nepieciešams paplašināt ražošanu un iegādāties jaunu laminēšanas līniju. Mums nebija atbilstošu ēku tik lielas ražošanas līnijas uzstādīšanai, tādēļ izlēmām - jābūvē jauna ražošanas ēka!

Tas veiksmīgi sakrita ar laiku, kad tika izsludināta atlase (Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludināja atlasi) programmā ražošanas ēku būvniecībai, un sapratām, ka ir iespēja pieteikties, lai savai iecerei iegūtu ES fondu līdzfinansējumu.

Projekta sagatavošanas process nebūt nebija grūts, arī projekta izvērtēšana notika ātri. Taču būvniecību mēs sākām uzreiz pēc projekta iesniegšanas, pat nesagaidot lēmumu, vai projekts saņems apstiprinājumu. Tā arī esam panākuši tik ātru rezultātu.

Ko ieteikt citiem uzņēmējiem? Gatavojiet projektus, iesniedziet, īstenojiet, būvējiet! Domāju, ka šādu ES fondu atbalsta programmu, kuru ietvaros varētu būvēt vai iegādāties jaunas ražošanas līnijas, varētu būt vairāk, tajās noteikti pieteikumu netrūktu.

Ja pievēršamies nākotnes plāniem, jāsaka - mūsu investīciju plāns rūpnīcai ir pilnīgi skaidrs: līdz šī gada beigām visas vecās iekārtas un ražošanas līnijas tiks nomainītas pret jaunām. Bet mums ir vēl lielāki investīciju plāni tālākai nākotnei - sākot jau ar 2018. gadu. Un mēs priecātos, ja kādā no šī projekta stadijām būtu mēs varētu vēlreiz piesaistīt ES fondu līdzfinansējumu."

Uzziņai:

ES fondu projekts īstenots programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai. SIA Stiga RM ir bērza saplākšņa ražotājs, kas ar ERAF atbalstu uzbūvējis pavisam jaunu ražošanas ēku, tādējādi paplašinot darbību un ražošanā ieviešot jaunu produktu – laminēto bērza saplāksni. Ražotne tika pabeigta rekordātrā tempā: septiņu mēnešu laikā no projekta iesniegšanas.

 

Avots - Centrālā finanšu un līgumu aģentūra:
http://www.cfla.gov.lv/lv/jaunumi/2017/izmantojot-es-fondu-lidzfinansejumu-ir-uzbuveta-jauna-berza-saplaksna-razotne-kuldiga

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2017. gada 13. jūnijā
Uz augšu