}

CFLA izsludina atlasi par ES fondu finansējumu elektrovilcienu iegādei

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu AS “Pasažieru vilciens” sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai. Elektrovilcienu iegādei paredzēts ES fondu līdzfinansējums 114,2 miljonu eiro apmērā.

ES fondu finansējums elektrovilcienu iegādei paredzēts divu fondu ietvaros: 100 993 236 eiro no Kohēzijas fonda un 13 217 837 no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Valsts budžeta finansējums - 46 998 227 eiro.

Plānots, ka ar ES fondu līdzfinansējumu pasažieru pārvadājumiem iegādāsies 23 jaunus elektrovilcienus, aizstājot novecojušos vilcienus, kas iegādāti laika posmā no 1961. līdz 1989.gadam. Jaunos elektrovilcienus plānots ekspluatēt līnijās Rīga – Jelgava, Rīga – Tukums un Rīga – Skulte.

Projekta iesnieguma sagatavošanai atvēlēts mēnesis – AS “Pasažieru vilciens” tas jāiesniedz CFLA līdz š.g. 26. februārim. Ņemot vērā, ka finansējums projektam pārsniedz 50 miljonus eiro, projekta iecere tiks izskatīta arī Eiropas Komisijā (EK) – lai apstiprinātu projektu un slēgtu līgumu par tā īstenošanu, nepieciešams pozitīvs EK atzinums.

Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstīšanas ES fondu programmu izstrādājusi Satiksmes ministrija. Elektrovilcienu iegāde paredzēta darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru" 4.5.1.1. pasākuma "Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transports)" 3. kārtas ietvaros.

Informācija par CFLA izsludināto projektu atlasi pieejama CFLA mājaslapā.

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Pēdējo reizi informācija šajā sadaļā atjaunota 2021. gada 26. janvārī
Uz augšu