}

2009LV161PR001 - Otrā sliežu ceļa būvniecība Skrīveri-Krustpils (Rīga-Krustpils iecirknis)

Projekta dati :

Projekta numurs :2009LV161PR001
Projekta nosaukums :Otrā sliežu ceļa būvniecība Skrīveri-Krustpils (Rīga-Krustpils iecirknis)
Atbalsta saņēmējs :VAS
Reģions : Rīga
Sektors :Transporta infrastruktūra
Īstenošanas laiks :Līdz 30.06.2015.
Kopējās izmaksas :93412307
ES fondu līdzfinansējums :62159605
Apraksts :

Projekta mērķi:

Šī projekta realizācija nodrošinās efektīvāku dzelzceļa izmantošanu. Papildus dzelzceļa līnijas jaudas pieaugumam palielināsies dzelzceļa satiksmes drošība, un lielāki kustības ātrumi  nodrošinās vietējās un starptautiskās satiksmes plūsmas izaugsmi, īpaši tranzīta satiksmē no NVS uz Latviju un tālāk caur Rīgas ostu  uz jūras satiksmes galapunktiem.


Projekta aktivitātes:

Otrais sliežu ceļš tiks būvēts paralēli esošajam viena sliežu ceļam, un būvdarbi tiks veikti esošajā dzelzceļa nodalījuma joslā. Mikroprocesoru un  releju elektriskā centralizācija tiks ierīkota satiksmes vadības sistēmai, telekomunikāciju un elektroapgādes sistēmas un iekārtas tiks modernizētas.  Dzelzceļa virsbūvi ierīkos no jaunām 60E1 tipa sliedēm, ar dzelzsbetona gulšņiem un granīta balastu.

 

Projekta ieguvumi:

Pēc projekta realizācijas un otrā sliežu ceļa ierīkošanas Skrīvei-Krustpils posmā  visā Rīga – Krustpils iecirknī būs divu sliežu ceļš. Vilcieniem nebūs jāveic piespiedu apstāšanās stacijās, lai palaistu pretimnākošos vilcienus, un caurlaides spēja visā Rīga- Krustpils iecirknī palielināsies. Papildus caurlaides jaudas palielinājumam, tiks nodrošināta dzelzceļa drošība un uzticamība, kā arī ātruma palielināšanās veicinās nacionālo un starptautisko satiksmi, īpaši tranzīta kravas no NVS uz Latviju un tālāk uz Rīgas ostu.

Padalies ar informāciju: DrukātDrukāt
Uz augšu