Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk

CFLA: Ar ESF atbalstu veiks preventīvus un intervences pasākumus, lai mazinātu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai samazinātu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus. No ESF projekta īstenošanai pieejams vairāk nekā 31 miljons eiro.

ESF finansējumu paredzēts izmantot, lai nodrošinātu individuālu atbalstu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamiem, kā arī lai izveidotu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas sistēmu.

Izglītojamajiem varēs kompensēt sabiedriskā transporta pakalpojuma izdevumus vai speciālo transportu - personām ar invaliditāti, nodrošināt naktsmītni dienesta viesnīcā vai internātā un ēdināšanu, kā arī individuālos mācību līdzekļus. Bet trūcīgiem jauniešiem paredzēts nodrošināt arī apģērbu, apavus un higiēnas preces. Lai mazinātu priekšlaicīgu mācību pārtraukšanas risku, izglītojamo atbalstam varēs piesaistīt nepieciešamos speciālistus - pedagogus, psihologus, sociālos pedagogus, logopēdus u.c.

Savukārt, lai ieviestu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas sistēmu, sākotnēji tiks izstrādātas vadlīnijas pašvaldībām un izglītības iestādēm koordinētai šīs problēmas mazināšanai. Tāpat paredzēts izveidot datu operatīvās uzskaites sistēmu, sagatavot metodiskos materiālus pedagogiem un pašvaldību jaunatnes lietu speciālistiem, izveidot interaktīvu rīku izglītības iestādēm priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku novērtēšanai un vadīšanai.

Pasākumu mērķa grupa ir vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie no 5. līdz 12. klasei, kā arī to profesionālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie no 1. līdz 4. kursam, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas.

Projekta iesniegumā kopējais attiecināmais finansējums aktivitāšu īstenošanai var būt paredzēts līdz 36 776 965  eiro apmērā, tai skaitā ESF finansējums – līdz 31 260 420 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums - 5 516 545 eiro.

Ierobežotajā projektu iesniegumu atlasē, kas ilgs līdz 31. oktobrim, projekta iesniedzējs ir IKVD, bet atbildīgās iestādes funkcijas pilda Izglītības un zinātnes ministrija. Paredzēts, ka projekta ietvaros plānoto pasākumu īstenošanā IKVD sadarbosies ar pašvaldībām un ar valsts profesionālās izglītības iestādēm, primāri projektā iesaistot profesionālās izglītības kompetences centrus.

Projekta stratēģisko partneru statusā IKVD var piesaistīt valsts un pašvaldību institūcijas, tai skaitā - pašvaldības izglītības iestādes, pašvaldību dienestus, speciālistus un jaunatnes organizācijas un biedrības vai nodibinājumus, kas veic darbu ar jaunatni, lai kopīgi apzinātu mērķa grupas izglītojamos un sadarbotos mērķa grupas izglītojamo atbalsta pasākumu īstenošanā projekta ietvaros, sadalot partneru lomas, atbildību un funkcijas.

Atbalsts profesionālās izglītības iestāžu modernizācijai paredzēts plānošanas dokumenta – Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa "Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus"  ietvaros.

Informācija par visām CFLA izsludinātajām atlasēm pieejama CFLA mājaslapā: http://cfla.gov.lv/lv/es-fondi-2014-2020/izsludinatas-atlases.

 

 

Par CFLA:

CFLA ir Finanšu ministrijas resora iestāde, kura uzrauga ES fondu un citu finansējuma avotu projektu ieviešanu.

ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas periodā CFLA veic vienīgās sadarbības iestādes funkcijas. Tās ietver projektu iesniegumu atlases organizēšanu, līgumu slēgšanu, projektu ieviešanas uzraudzību, maksājumu veikšanu u.c. - fondu praktiskās ieviešanas nodrošināšanu, ko CFLA veic sadarbībā ar nozaru ministrijām jeb atbildīgajām iestādēm.

Projektu iesniegumu atlasi CFLA uzsāk brīdī, kad ir definēti nosacījumi ES fondu darbības programmā ietverto specifisko atbalsta mērķu ieviešanai, ko atbilstoši ES fondu vadības sistēmai izstrādā nozaru ministrijas. Nosacījumus apstiprina valdība un izdod Ministru kabineta noteikumu formā.

Ir noteikti divi projektu atlašu veidi - atklāta atlase, kuras ietvaros starp projektu iesniedzējiem notiek vienlīdzīga sacensība par projekta iesnieguma apstiprināšanu, un ierobežota atlase, ja iepriekš ir noteikts projektu iesniedzējs vai iesniedzēju loks. Ierobežotā projektu iesniegumu atlasē apstiprina un finansē visus projektu iesniegumus, kuri atbilst kritērijiem.

ES fondu vadībā CFLA par prioritāti ir izvirzījusi iespēju visu ar projekta īstenošanu saistītās dokumentācijas apriti organizēt elektroniski, tādējādi nodrošinot Eiropas Komisijas iniciatīvas E-kohēzija ieviešanu.

Klientu apkalpošanu un klātienes konsultācijas CFLA nodrošina Klientu apkalpošanas centrā Vecrīgā, Meistaru ielā 10, 1. stāvā (t.s. “Kaķu namā” pie Līvu laukuma), kā arī reģionos – CFLA reģionālajās nodaļās Cēsīs, Jelgavā, Kuldīgā un Rēzeknē.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Luste
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 26019685, ieva.luste@cfla.gov.lv
www.cfla.gov.lv

 

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā