Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk

CFLA izsludina projektu atlases bijušo ieslodzīto integrācijai sabiedrībā un resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Ieslodzījuma vietu pārvaldei sagatavot un iesniegt projektus Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai, lai īstenotu pasākumus bijušo bijušo ieslodzīto integrācijai sabiedrībā un darba tirgū, kā arī  resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanai.  

Paredzēts, ka ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējumu tiks īstenoti dažādi pasākumi ieslodzīto un bijušo ieslodzīto atbalstam - karjeras plānošanai, integrētai profesionālās piemērotības noteikšanai un prasmju pilnveidošanai, bijušo ieslodzīto nodarbināšanai, tāpat arī brīvprātīgo darbs ar ieslodzītajiem ieslodzījuma vietās un bijušajiem ieslodzītajiem sabiedrībā, kā arī atbalsta pasākumi bijušo ieslodzīto ģimenēm u.c. Līdz 2018. gada 31. decembrim resocializācijas atbalstu sniedzot 1200 ieslodzītajiem un bijušajiem ieslodzītajiem, kopumā līdz 2023.gada beigām plānots nodrošināt atbalstu jau 16 000 personām.

Savukārt, lai paaugstinātu resocializācijas sistēmas efektivitāti, Ieslodzījumu lietu pārvalde īstenos riska un vajadzību novērtēšanas instrumentu programmas, kā arī apmācīs ieslodzījuma vietu un probācijas speciālistus, kuri strādā ar ieslodzītajiem un bijušajiem ieslodzītajiem. Līdz 2018.gada 31.decembrim  plānots apmācīt 250 ieslodzījuma vietu un probācijas speciālistu, bet līdz 20123.gada nogalei – 1650 speciālistu. 

Projektu iesniedzējs šo programmu ietvaros ir tiešās pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā, proti, Ieslodzījuma vietu pārvalde. Projektu ietvaros paredzēto pasākumu ieviešanā Ieslodzījumu vietu pārvalde sadarbosies ar Valsts probācijas dienestu un Nodarbinātības valsts aģentūru. Atbildīgās iestādes funkcijas pilda Tieslietu ministrija.

Pasākumiem bijušo ieslodzīto integrācijai sabiedrībā un darba tirgū pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir līdz 4 853 192 eiro, tai skaitā ESF finansējums – 4 125 213 eiro un valsts budžeta finansējums – 727 979 eiro. Bet resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanai paredzētais kopējais attiecināmais finansējums ir līdz 3 969 482, tai skaitā ESF finansējums – 3 374 060 eiro un valsts budžeta finansējums – 595 422 eiro.

ESF atbalsts paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība“ 9.1.2. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt bijušo ieslodzīto integrāciju sabiedrībā un darba tirgū" un 9.1.3. specifiskā atbalsta mērķa "Paaugstināt resocializācijas sistēmas efektivitāti" ietvaros.

Atlases nolikumi un cita papildu informācija pieejama CFLA mājas lapā: http://cfla.gov.lv/lv/es-fondi-2014-2020/izsludinatas-atlases.

Par CFLA:

CFLA ir Finanšu ministrijas resora iestāde, kura uzrauga ES fondu un citu finansējuma avotu projektu ieviešanu.

ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas periodā CFLA veic vienīgās sadarbības iestādes funkcijas. Tās ietver projektu iesniegumu atlases organizēšanu, līgumu slēgšanu, projektu ieviešanas uzraudzību, maksājumu veikšanu u.c. - fondu praktiskās ieviešanas nodrošināšanu, ko CFLA veic sadarbībā ar nozaru ministrijām jeb atbildīgajām iestādēm.

Projektu iesniegumu atlasi CFLA uzsāk brīdī, kad ir definēti nosacījumi ES fondu darbības programmā ietverto specifisko atbalsta mērķu ieviešanai, ko atbilstoši ES fondu vadības sistēmai izstrādā nozaru ministrijas. Nosacījumus apstiprina valdība un izdod Ministru kabineta noteikumu formā.

Ir noteikti divi projektu atlašu veidi - atklāta atlase, kuras ietvaros starp projektu iesniedzējiem notiek vienlīdzīga sacensība par projekta iesnieguma apstiprināšanu, un ierobežota atlase, ja iepriekš ir noteikts projektu iesniedzējs vai iesniedzēju loks. Šajā gadījumā apstiprina un finansē visus projektu iesniegumus, kuri atbilst kritērijiem.

ES fondu vadībā CFLA par prioritāti ir izvirzījusi iespēju visu ar projekta īstenošanu saistītās dokumentācijas apriti organizēt elektroniski, tādējādi nodrošinot Eiropas Komisijas iniciatīvas E-kohēzija ieviešanu.

Klientu apkalpošanu un klātienes konsultācijas CFLA nodrošina Klientu apkalpošanas centrā Vecrīgā, Meistaru ielā 10, 1. stāvā (t.s. “Kaķu namā” pie Līvu laukuma), kā arī reģionos – CFLA reģionālajās nodaļās Cēsīs, Kuldīgā un Rēzeknē. Reģionālās nodaļas izveide plānota arī Zemgalē.

 

Informāciju sagatavoja:
Daiga Reihmane,
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras
sabiedrisko attiecību vadītāja
tālr. 26820413, 26553175, daiga.reihmane@cfla.gov.lv
www.cfla.gov.lv

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā