No šā gada 4.novembra līdz 4.decembrim lauksaimnieki un mežsaimnieki var pieteikties atbalstam pasākumā (intervencē) “Sadarbība - Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības darba grupu projektu īstenošanai”. Atbalsta mērķis ir veicināt sadarbību lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un lauksaimniecības produktu (izņemot zvejniecības un akvakultūras produktus) pārstrādē, lai rastu jaunus risinājumus, izstrādātu jaunus produktus, procesus, ieviestu jaunas tehnoloģijas un metodes.
Lai saņemtu atbalstu, sadarbības projekts ir jāīsteno darba grupai, kas sastāv no vismaz 3 dažādām personām, no kurām vismaz viens ir lauksaimnieks vai mežsaimnieks. Labuma guvēji no projekta īstenošanas galvenokārt ir jābūt primārajiem ražotājiem lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē.
Plašāka informācija par pasākuma nosacījumiem skatāma Lauku atbalsta dienesta tīmekļvietnē sadaļā “Sadarbība - Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības darba grupu projektu īstenošanai”.
Piemēri aktivitātēm
Lauksaimnieki var, piemēram:
izmēģināt jaunas graudu (piemēram, kailgraudu mieži), kartupeļu, pākšaugu (piemēram, sojas pupiņas) šķirnes, vai tās ir piemērotas konkrētās saimniecības apstākļiem, kādas audzēšanas tehnoloģijas pielietot, kādas būs ražas, lai novērtētu ekonomisko pienesumu. Var izmēģināt audzētās kultūras īpašības jaunu produktu radīšanā, piemēram, kaņepēm jauna šķirne, no kuras var iegūt vairāk eļļas, kartupeļiem lielāks cietes saturs, ko var izmantot kartupeļu cietes ražošanai;
izmēģināt, pārbaudīt un radīt jaunas barības receptes, piedevas cūkkopībā, vistkopībā, liellopiem, lai palielinātu gaļas masas pieaugumu, papildus vistkopībā palielinātu dējību, savukārt, govīm palielinātu piena izslaukumu un paaugstinātu piena kvalitātes rādītājus;
izmēģināt un radīt jaunus kompostēšanas līdzekļus, lai uzlabotu zemes kvalitāti, radītu jaunus mēslošanas līdzekļus;
izmēģināt un radīt augu aizsardzības līdzekļus, lai novērstu dažādas slimības vai dažādu kaitēkļu invāzijas;
izmēģināt un radīt metodes un līdzekļus, lai cīnītos ar nezālēm un citas aktivitātes.
Mežsaimnieki var, piemēram:
izmēģināt un radīt jaunaudžu aizsardzības līdzekļus pret dažādiem kukaiņiem, pārnadžu postījumiem;
izmantot jaunas mežsaimniecības tehnikas un tehnoloģijas mežā (jaunas meža tehnikas prototipu izveide);
izmantot un pārstrādāt dažādas meža veltes (skujas, sēnes u.tml.) un īstenot citas aktivitātes.
Plašāku informāciju par atbalsta pasākumu var uzzināt, zvanot uz Lauku atbalsta dienesta klientu apkalpošanas tālruni 67095000 (darba dienās no plkst.8.00 līdz 20.00).