Piekļūstams saturs

Fonta izmērs

Kontrasts

Lasīt vairāk

Sekmīgi noslēdzies Eiropas Sociālā fonda projekts ieslodzījumā esošo izglītošanai

Sekmīgi noslēdzies Eiropas Sociālā fonda projekts ieslodzījumā esošo izglītošanai

7.augustā Eiropas Sociālā fonda projekta „Ieslodzīto pedagoģiskās korekcijas programmu izstrāde, aprobācija un īstenošana” noslēguma konferences ietvaros tā īstenotāji atskatījās uz projekta ietvaros sasniegto, ieslodzījumā esošo personu un visas sabiedrības ieguvumiem, kā arī turpmāk veicamajiem darbiem ieslodzīto izglītošanai un sekmīgai integrēšanai sabiedrībā.

„Ilgus gadus ieslodzījuma vietas uzskatītas tikai par soda izciešanas vietu, kurā persona saņem mācību par izdarītajiem pārkāpumiem. Taču pieredze liecina, ka tā nav pareizā attieksme, jo cilvēki, nespējot iekļauties normālā sabiedriskajā dzīvē, atkal un atkal atgriežas ieslodzījuma vietās,” konferences atklāšanas uzrunā norādīja tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK), uzsverot, ka „Svarīgi šo attieksmi mainīt un darīt visu, lai cilvēks, kas bijis ieslodzījumā, pilnvērtīgi atgriežas sabiedrībā – spēj atrast darbu, maksāt nodokļus - tādēļ izglītošanās iespēju un darba prasmju apguves nodrošināšana ieslodzījuma vietās ir ļoti būtiska un ir uzskatāma par ilgtermiņa ieguldījumu”.

Īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās Normunds Broks (TB/LNNK) konferences sākumā, uzrunājot klātesošos, pauda gandarījumu par veiksmīgi pabeigtu 2004.-2006.gada plānošanas perioda Eiropas Sociālā fonda projektu – „Būtiskākais ir tas, ka aiz katra šajā projektā ieguldītā lata stāv ne tikai ieslodzītie, kuri mācoties guva plašākas iespējas uzzināt ko jaunu, bet arī tā sabiedrības daļa, no kuras ieslodzītie uz laiku bija vai ir izolēti”.

Tāpat ministrs izteica cerību, ka Ieslodzījumu vietu pārvalde pretendēs arī uz 2007.-2013.gada ES fondu plānošanas perioda finansējumu aktivitātēs „Profesionālās izglītības infrastruktūras attīstība un mācību aprīkojuma modernizācija ieslodzījuma vietās”, kuras ietvaros būs pieejami 2,8 miljoni eiro, un „Kompleksi atbalsta pasākumi iedzīvotāju integrēšanai darba tirgū,” kas paredz arī ieslodzīto personu integrēšanu darba tirgū, nodrošinot speciālistu konsultācijas personu pašapziņas paaugstināšanai un motivēšanai meklēt darbu, grupu nodarbības personām ar atkarības problēmām, ārsta palīdzību atkarības problēmu risināšanā, apmācības darba prasmju atjaunošanai vai apguvei u.tml.

Projekts „Ieslodzīto pedagoģiskās korekcijas programmu izstrāde, aprobācija un īstenošana” vērsts uz viszemāk izglītoto ieslodzīto apmācību, jo vismaz ceturtdaļai ieslodzīto nav pamatizglītības, un pēc nonākšanas atpakaļ brīvībā viņu iespējas integrēties darba tirgū un sabiedrībā kopumā ir ļoti ierobežotas, tādēļ projekta gaitā pirmoreiz valstī organizēta pieaugušo apmācība pēc pedagoģiskās korekcijas izglītības programmām, kuras līdz šim orientētas tikai izglītojamiem vecumā līdz 18 gadiem.

Jau ziņots, ka projekta īstenošana tika uzsākta 2006.gada rudenī. Tajā līdzdarbojās astoņas ieslodzījuma vietas un septiņas izglītības iestādes. Projekta īstenošanā piedalījās īpaši apmācīti pedagogi, psihologi un sociālie darbinieki. Izglītības programmās tika integrētas šim nolūkam izstrādātas sociālās rehabilitācijas apakšprogrammas, atsevišķās ieslodzījuma vietās ieslodzītie padziļināti apguva praktisko nodarbību priekšmetu - galdnieka, pavāra palīga vai šuvēja arodu. Savukārt virkne ekspertu vairākās darba grupās strādāja pie citiem projekta rezultātiem, kā, piemēram, ieslodzīto izglītības rokasgrāmatas un pedagogu tālākizglītības programmas.

Īpaša uzmanība projektā tika pievērsta dažādu kategoriju ieslodzīto izglītošanai. Projektā tika nokomplektētas sešpadsmit jaunas mācību klases gan slēgtajos, gan daļēji slēgtajos, gan izmeklēšanas cietumos. Kopumā projekta realizācijas gaitā vispārējā pamatizglītībā iesaistīto pieaugušo ieslodzīto skaits pieauga aptuveni uz pusi

Latvijai 2007.-2013.gadā kopumā pieejami 550,7 miljoni eiro Eiropas Sociālā fonda finansējuma, kas vērsts uz izglītības un zinātnes attīstību, nodarbinātības un sociālās iekļaušanās veicināšanu, vesela darbaspēka veidošanu, kā arī administratīvās kapacitātes stiprināšanu.

Informāciju sagatavoja:

Lita Kokale
ES fondu Vadošās iestādes preses sekretāre
Finanšu ministrija
Tālr: 6 7083880; 2 6469946

 

Saņem jaunumus un paziņojumus par projektu konkursiem e-pastā